B32231D8223K
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32231D8223K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32231D8223K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.022UF 630VDC AXIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Series:B32231
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:B32231D8223K000
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:0.022µF Film Capacitor 200V 630V Polyester Axial
Capacitance:0.022µF