B32024B3224K189
Buy B32024B3224K189 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32024B3224K189
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.22UF 10% 300VAC RAD
(In US Dollars)
1400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Series:B32024
Ratings:Y2
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:39 Weeks
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.827" (21.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.22µF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.22µF