B32024B3334K000
Buy B32024B3334K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32024B3334K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.33UF 10% 300VAC RAD
(In US Dollars)
1040 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
Series:B32024
Ratings:Y2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32024B3334K
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:39 Weeks
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.965" (24.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.33µF