82CNQ030ASL
Electro-Films (EFI) / Vishay
82CNQ030ASL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 82CNQ030ASL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 82CNQ030ASL
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D618SL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:550mV @ 80A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30V
Supplier Device Package:D-61-8-SL
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Bulk
Package / Case:D-61-8-SL
Other Names:82CNQ030SL
82CNQ030SL-ND
VS-82CNQ030ASL
VS-82CNQ030ASL-ND
VS82CNQ030ASL
VS82CNQ030ASL-ND
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Diode Type:Schottky
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 40A Surface Mount D-61-8-SL
Current - Reverse Leakage @ Vr:5mA @ 30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):40A