72V71643DA
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 72V71643DA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V71643DA
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC DGTL SW 4096X4096 144-TQFP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Supply Source:Single Supply
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Type:Multiplexer
Supplier Device Package:144-TQFP (20x20)
Series:72V
Packaging:Tray
Package / Case:144-LQFP
Other Names:IDT72V71643DA
IDT72V71643DA-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C