44-CBSF-4.5X6.5X0.4
Buy 44-CBSF-4.5X6.5X0.4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 44-CBSF-4.5X6.5X0.4
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 44-CBSF-4.5X6.5X0.4--44S400--CIR
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Width - Overall:4.500" (114.30mm)
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:6.500" (165.10mm)
Height - Overall:0.400" (10.16mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 4.500" (114.30mm) X 6.500" (165.10mm) Vent Holes in Pattern Through Hole