44-CBSF-4.0X5.0X0.4
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 44-CBSF-4.0X5.0X0.4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 44-CBSF-4.0X5.0X0.4
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 44-CBSF-4.0X5.0X0.4--44S340--CIR
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Width - Overall:4.000" (101.60mm)
Ventilation:Vent Holes in Pattern
Type:Shield, 2-Piece
Series:40-CBS
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:5.000" (127.00mm)
Height - Overall:0.400" (10.16mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 4.000" (101.60mm) X 5.000" (127.00mm) Vent Holes in Pattern Through Hole