40D106F050CC5
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 40D106F050CC5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 40D106F050CC5
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 10UF 50V AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
335 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:-10%, +50%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:-
Series:40D
Ripple Current @ Low Frequency:141mA @ 120Hz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:-
Package / Case:-
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Mounting Type:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lifetime @ Temp.:500 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
ESR (Equivalent Series Resistance):19.6 Ohm
Detailed Description:10µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors 19.6 Ohm 500 Hrs @ 85°C
Capacitance:10µF