10018783-00212MLF
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
10018783-00212MLF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10018783-00212MLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 10018783-00212MLF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN PCI EXP FEMALE 98POS 0.039
(In US Dollars)
1200 pcs
Read Out:Dual
Pitch:0.039" (1.00mm)
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Features:Board Guide, Locking Ramp
Contact Type:Cantilever
Contact Material:Copper Alloy
Contact Finish Thickness:Flash
Contact Finish:Gold
Color:Natural
Card Type:PCI Express™
Card Thickness:0.062" (1.57mm)