10018783-00201TLF
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
10018783-00201TLF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10018783-00201TLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 10018783-00201TLF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN PCI EXP FEMALE 64POS 0.039
(In US Dollars)
21600 pcs
Read Out:Dual
Pitch:0.039" (1.00mm)
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Number of Rows:2
Number of Positions/Bay/Row:-
Number of Positions:64
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Features:Board Guide, Locking Ramp
Contact Type:-
Contact Material:Copper Alloy
Contact Finish Thickness:30.0µin (0.76µm)
Contact Finish:Gold or Gold, GXT™
Color:White
Card Type:PCI Express™
Card Thickness:0.062" (1.57mm)