ZXCL5213V26H5TA
Diodes Incorporated
ZXCL5213V26H5TA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZXCL5213V26H5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ZXCL5213V26H5TA
Manufacturer Diodes Inc.
Description LDO Regulator Pos 2.6V 0.15A 5-Pin SC-70 T/R LDO Regulator Pos 2.6V 0.15A 5-Pin SC-70 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 52227 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.31V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed):2.6V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):5.5V
Output Configuration:Positive
Other Names:ZXCL5213V26H5TA-ND
ZXCL5213V26H5TADITR
ZXCL5213V26H5TR
ZXCL5213V26H5TR-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.6V 150mA SC-70-5
Current - Supply (Max):120µA
Current - Quiescent (Iq):50µA
Current - Output:150mA