ZNBG3000Q16TC
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZNBG3000Q16TC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZNBG3000Q16TC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZNBG3000Q16TC |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Inc. |
| Description | CoC and 2-years warranty / RFQ for pricing |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.383 | $1.248 | $1.126 | $1.101 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 12 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-QSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bias Controller PMIC 16-QSOP |
| Current - Supply: | 40mA |
| Base Part Number: | ZNBG3000 |
| Applications: | Bias Controller |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZNBG3000Q16TC, use the request quote form to request ZNBG3000Q16TC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZNBG3000Q16TC.The price and lead time for ZNBG3000Q16TC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZNBG3000Q16TC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

