ZH150-40/20-0-SP
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZH150-40/20-0-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZH150-40/20-0-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZH150-40/20-0-SP |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HEATSHRINK .575" X 98.4' 1=30M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,435.56 | $1,384.29 | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Tubing, Flexible |
|---|---|
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Shrink Temperature: | 150°C |
| Series: | INSTALITE ZH150 |
| Recovered Wall Thickness: | 0.051" (1.30mm) |
| Other Names: | A124973-30 EH3269-000 |
| Operating Temperature: | -75°C ~ 150°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Zerohal™ |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Length: | 98.4' (30.0m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inner Diameter - Supplied: | 1.575" (40.01mm) |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.789" (20.04mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Flexible 1.575" (40.01mm) 2 to 1 Black 98.4' (30.0m) |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZH150-40/20-0-SP, use the request quote form to request ZH150-40/20-0-SP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZH150-40/20-0-SP.The price and lead time for ZH150-40/20-0-SP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZH150-40/20-0-SP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





