ZH150-3/1.5-0-SP
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZH150-3/1.5-0-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZH150-3/1.5-0-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZH150-3/1.5-0-SP |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HEATSHRINK .118" X 3.28' 1=1M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $16.42 | $15.674 | $11.942 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $11.195 | $10.449 | $9.926 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Tubing, Flexible |
|---|---|
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Shrink Temperature: | 150°C |
| Series: | INSTALITE ZH150 |
| Recovered Wall Thickness: | 0.028" (0.71mm) |
| Other Names: | A124976-01 |
| Operating Temperature: | -75°C ~ 150°C |
| Material: | Zerohal™ |
| Length: | 3.28' (1.00m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inner Diameter - Supplied: | 0.118" (3.00mm) |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.059" (1.50mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Flexible 0.118" (3.00mm) 2 to 1 Black 3.28' (1.00m) |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZH150-3/1.5-0-SP, use the request quote form to request ZH150-3/1.5-0-SP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZH150-3/1.5-0-SP.The price and lead time for ZH150-3/1.5-0-SP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZH150-3/1.5-0-SP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


