Y4013470R000F9W
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y4013470R000F9W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Y4013470R000F9W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | Y4013470R000F9W |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Precision Group |
| Description | FRST0603 470R00 TCR2.5 1.0% S W |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $21.76 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±2.5ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Series: | FRST |
| Resistance: | 470 Ohms |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 220°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Features: | Non-Inductive |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 470 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Non-Inductive Metal Foil |
| Composition: | Metal Foil |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply Y4013470R000F9W, use the request quote form to request Y4013470R000F9W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Y4013470R000F9W.The price and lead time for Y4013470R000F9W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# Y4013470R000F9W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

