Y4013465R000B9W
Buy Y4013465R000B9W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y4013465R000B9W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 465 OHM 0.1% 1/10W 0603
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±2.5ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series:FRST
Resistance:465 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tray
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:465 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil