Y4013400R000B9R
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y4013400R000B9R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y4013400R000B9R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description FRST0603 400R00 TCR2.5 0.1% S T
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±2.5ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series:FRST
Resistance:400 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Strip
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 220°C
Number of Terminations:2
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:400 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Non-Inductive Metal Foil