Y14730R01000F9W
Vishay Precision Group
Y14730R01000F9W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y14730R01000F9W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y14730R01000F9W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 0.01 OHM 1% 3W 3637
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:3637
Size / Dimension:0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Series:CSM3637Z
Resistance:10 mOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Tray
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:10 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Nonstandard Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil