Y14730R01100E9R
Vishay Precision Group
Y14730R01100E9R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y14730R01100E9R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y14730R01100E9R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 0.011 OHM 0.2% 2W 3637
Data sheet
Tolerance:±0.2%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:3637
Size / Dimension:0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Series:CSM3637Z
Resistance:11 mOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:11 mOhms ±0.2% 2W Chip Resistor Nonstandard Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil