Y14730R02000D0W
Vishay Foil Resistors
Y14730R02000D0W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y14730R02000D0W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y14730R02000D0W
Manufacturer Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio
Description RES SMD 0.02 OHM 0.5% 2W 3637
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:2W
Voltage - Breakdown:-
Thickness (Max):±5ppm/°C
Size / Dimension:0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Series:CSM3637Z
RoHS Status:Tray - Waffle
Polarization:3637
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Manufacturer Part Number:Y14730R02000D0W
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant
FIFO's:4
Expanded Description:0.02 Ohm ±0.5% 2W Chip Resistor 3637 Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.5%