VSFB25CC960G-151
Virtium Technology Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VSFB25CC960G-151 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VSFB25CC960G-151
Manufacturer Virtium Technology Inc.
Description CE CLASS MLC COMMERCIAL TEMP
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Speed - Write:-
Speed - Read:-
Size / Dimension:100.50mm x 69.85mm x 5.00mm
Series:StorFly® 25
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Memory Size:960GB
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Form Factor:2.5"
Detailed Description:Solid State Drive (SSD) 960GB SATA III FLASH - NAND (MLC) 2.5" 5V