VSFB25CC030G-150
Virtium Technology Inc.
VSFB25CC030G-150
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VSFB25CC030G-150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VSFB25CC030G-150
Manufacturer Virtium Technology Inc.
Description SSD 30GB 2.5" MLC SATA III 5V
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Weight:-
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Speed - Write:-
Speed - Read:-
Size / Dimension:100.50mm x 69.85mm x 5.00mm
Series:StorFly® 25
Other Names:1550-1095
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Memory Size:30GB
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Form Factor:2.5"
Detailed Description:Solid State Drive (SSD) 30GB SATA III FLASH - NAND (MLC) 2.5" 5V