VSFB25PC032G-100
Virtium Technology Inc.
VSFB25PC032G-100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VSFB25PC032G-100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VSFB25PC032G-100
Manufacturer Virtium Technology Inc.
Description SSD 32GB 2.5" SLC SATA III 5V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 42 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Weight:-
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Speed - Write:280MB/s
Speed - Read:370MB/s
Size / Dimension:100.50mm x 69.85mm x 5.00mm
Series:StorFly® 25
Other Names:1550-1033
VSFB25PC032G-111
VSFB25PC032G-111-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:FLASH - NAND (SLC)
Memory Size:32GB
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Form Factor:2.5"
Detailed Description:Solid State Drive (SSD) 32GB SATA III FLASH - NAND (SLC) 2.5" 5V