VJ1111D301GXLAJ
Buy VJ1111D301GXLAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1111D301GXLAJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 300PF 630V C0G/NP0 1111
Data sheet
Voltage - Rated:630V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Failure Rate:-
Detailed Description:300pF ±2% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Capacitance:300pF