VJ1111D331KXLAT
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ1111D331KXLAT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1111D331KXLAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1111D331KXLAT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 330PF 630V C0G/NP0 1111
Data sheet
Voltage - Rated:630V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Other Names:720-1477-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:330pF ±10% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Capacitance:330pF