VJ1111D2R7BXRAJ
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ1111D2R7BXRAJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1111D2R7BXRAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1111D2R7BXRAJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 2.7PF 1.5KV C0G/NP0 1111
Data sheet
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Other Names:720-1443-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:2.7pF ±0.1pF 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Capacitance:2.7pF