VIPER35HE
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VIPER35HE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VIPER35HE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VIPER35HE |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC AC-DC CONVERTER QUASI 10SDIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.28 | $1.145 | $0.892 | $0.737 | $0.582 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 8.5 V ~ 23.5 V |
|---|---|
| Voltage - Start Up: | 14V |
| Voltage - Breakdown: | 800V |
| Topology: | Flyback |
| Supplier Device Package: | 10-SDIP |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 22W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 10-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Isolation: | Isolated |
| Other Names: | 497-16908 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency - Switching: | 225kHz |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Duty Cycle: | - |
| Detailed Description: | Converter Offline Flyback Topology 225kHz 10-SDIP |
| Control Features: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VIPER35HE, use the request quote form to request VIPER35HE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VIPER35HE.The price and lead time for VIPER35HE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VIPER35HE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

