VIPER37HDTR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VIPER37HDTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VIPER37HDTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VIPER37HDTR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | VIPerPlus family: Fixed frequency 15W high performance off line high voltage converter |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.175 | $1.061 | $0.957 | $0.936 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 8.5 V ~ 23.5 V |
|---|---|
| Voltage - Start Up: | 14V |
| Voltage - Breakdown: | 800V |
| Topology: | Flyback |
| Series: | VIPer™ plus |
| Power (Watts): | 20W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Output Isolation: | Isolated |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency - Switching: | 115kHz |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage |
| Duty Cycle: | 80% |
| Detailed Description: | Converter Offline Flyback Topology 115kHz |
| Control Features: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VIPER37HDTR, use the request quote form to request VIPER37HDTR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VIPER37HDTR.The price and lead time for VIPER37HDTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VIPER37HDTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

