VIPER37LDTR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VIPER37LDTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VIPER37LDTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VIPER37LDTR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | VIPER37 Series 23.5 V 66 kHz fixed Frequency Offline Converter SOIC-16 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.035 | $0.934 | $0.842 | $0.824 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 8.5 V ~ 23.5 V |
|---|---|
| Voltage - Start Up: | 14V |
| Voltage - Breakdown: | 800V |
| Topology: | Flyback |
| Series: | VIPer™ plus |
| Power (Watts): | 20W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Output Isolation: | Isolated |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency - Switching: | 60kHz |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage |
| Duty Cycle: | 80% |
| Detailed Description: | Converter Offline Flyback Topology 60kHz |
| Control Features: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VIPER37LDTR, use the request quote form to request VIPER37LDTR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VIPER37LDTR.The price and lead time for VIPER37LDTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VIPER37LDTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

