VI-PC10Y-MVY-H1
Vicor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VI-PC10Y-MVY-H1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VI-PC10Y-MVY-H1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VI-PC10Y-MVY-H1 |
|---|---|
| Manufacturer | Vicor |
| Description | DC/DC CONVERTER 5V 3.3V 150W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,168.64 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 4: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | 3.3V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Input (Min): | 21V |
| Voltage - Input (Max): | 32V |
| Type: | Isolated |
| Size / Dimension: | 8.76" L x 4.96" W x 1.12" H (222.5mm x 126.0mm x 28.4mm) |
| Series: | ComPAC™ |
| Power (Watts): | 150W |
| Packaging: | - |
| Other Names: | Q9445449 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 2 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Efficiency: | 90% |
| Current - Output (Max): | 10A, 10A |
| Approvals: | CE |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VI-PC10Y-MVY-H1, use the request quote form to request VI-PC10Y-MVY-H1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VI-PC10Y-MVY-H1.The price and lead time for VI-PC10Y-MVY-H1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VI-PC10Y-MVY-H1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

