VI-MU0-CQ
Vicor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VI-MU0-CQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VI-MU0-CQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VI-MU0-CQ |
|---|---|
| Manufacturer | Vicor Corporation |
| Description | AC/DC CONVERTER 5V 400W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $812.60 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Working: | 400W |
|---|---|
| Voltage - Output 4: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | 5V |
| Voltage - Input: | 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC |
| Type: | Enclosed |
| Size / Dimension: | 9.25" L x 4.90" W x 1.37" H (234.8mm x 124.5mm x 34.8mm) |
| Series: | FlatPAC™ |
| Ripple Current - Low Frequency: | ITE (Commercial) |
| Power (Watts) - Per Port: | Yes |
| Output Configuration: | 1 |
| Other Names: | Q10202239 Q9205818 Q9205818JR VI-MUO-CQ VI-MUO-CQ-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C (With Derating) |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Manufacturer Part Number: | VI-MU0-CQ |
| Line Regulation: | 90% |
| Features: | Adjustable Output, Remote Sense |
| Feature Pins: | 80A |
| Expanded Description: | Enclosed AC DC Converter 1 Output 5V 80A 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC Input |
| Efficiency: | - |
| Description: | AC/DC CONVERTER 5V 400W |
| Current - Breakover: | 4.242kV (4242V) |
| Approvals: | CE |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VI-MU0-CQ, use the request quote form to request VI-MU0-CQ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VI-MU0-CQ.The price and lead time for VI-MU0-CQ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VI-MU0-CQ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

