V420LS20APX2855
Buy V420LS20APX2855 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V420LS20APX2855
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 680V 4.5KA DISC 14MM
(In US Dollars)
3200 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):680V
Varistor Voltage (Min):612V
Varistor Voltage (Max):748V
Series:LS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 14mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts:560V
Maximum AC Volts:420V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:90J
Detailed Description:680V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:300pF @ 1MHz