V26MLA1210NH
Hamlin / Littelfuse
V26MLA1210NH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V26MLA1210NH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V26MLA1210NH
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 34V 300A 1210
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):34V
Varistor Voltage (Min):29.5V
Varistor Voltage (Max):38.5V
Series:MLA
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:F3823TR
V26MLA1210NH-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts:26V
Maximum AC Volts:20V
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:1.2J
Detailed Description:34V 300A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1210 (3225 Metric)
Current - Surge:300A
Capacitance @ Frequency:1480pF @ 1MHz