V26MLA1206NH
Hamlin / Littelfuse
V26MLA1206NH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V26MLA1206NH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V26MLA1206NH
Manufacturer Littelfuse
Description MLA Series 1206 26 VDC 20 V RMS 60 V Clamp 150 A 600pF SMT Multilayer Varistor
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 42024 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):34V
Varistor Voltage (Min):29.5V
Varistor Voltage (Max):38.5V
Series:MLA
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:F2197DKR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts:26V
Maximum AC Volts:20V
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Energy:0.60J
Detailed Description:34V 150A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1206 (3216 Metric)
Current - Surge:150A
Capacitance @ Frequency:720pF @ 1MHz