V250LS20AP
Hamlin / Littelfuse
V250LS20AP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V250LS20AP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V250LS20AP
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 390V 4.5KA DISC 14MM
(In US Dollars)
3500 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):390V
Varistor Voltage (Min):351V
Varistor Voltage (Max):429V
Series:LS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 14mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts:330V
Maximum AC Volts:250V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:72J
Detailed Description:390V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:500pF @ 1MHz