V20E230PL4B1
Buy V20E230PL4B1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V20E230PL4B1
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 360V 10KA DISC 20MM
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):360V
Varistor Voltage (Min):324V
Varistor Voltage (Max):396V
Series:UltraMOV™
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 20mm
Other Names:V20E230L4B1
V20E230L4B1-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts:300V
Maximum AC Volts:230V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:160J
Detailed Description:360V 10kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Current - Surge:10kA
Capacitance @ Frequency:1100pF @ 1MHz