U4083B-MFPY 19
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U4083B-MFPY 19 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U4083B-MFPY 19 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U4083B-MFPY 19 |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC AMP AUDIO LP TELEPHONE 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2 V ~ 16 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | U4083B-MFPY U4083B-MFPY 19-ND U4083B-MFPY-ND U4083B-MFPY19 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 250mW x 2 @ 32 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB 8-SOIC |
| Base Part Number: | U4083B |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U4083B-MFPY 19, use the request quote form to request U4083B-MFPY 19 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U4083B-MFPY 19.The price and lead time for U4083B-MFPY 19 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U4083B-MFPY 19.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

