U4090B-PFNY
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U4090B-PFNY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U4090B-PFNY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U4090B-PFNY |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC MONO FEATURE PHONE EMI 44SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.1 V ~ 3.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 44-SSO |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 900mW |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 44-SOP (0.291", 7.40mm Width) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 75°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Includes: | Anti-Clipping, DTMF, Ear Protection, Line Detection, MUTE, Zero Crossing Detection |
| Function: | Monolithic Integrated Feature Phone Circuit |
| Detailed Description: | Telecom IC Monolithic Integrated Feature Phone Circuit 44-SSO |
| Current - Supply: | - |
| Base Part Number: | U4090B |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U4090B-PFNY, use the request quote form to request U4090B-PFNY pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U4090B-PFNY.The price and lead time for U4090B-PFNY depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U4090B-PFNY.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

