U4082B-MFLG
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U4082B-MFLG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U4082B-MFLG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U4082B-MFLG |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | IC, Voice-switched For Hands-free, SOIC- |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.5 V ~ 6.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 28-SO |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 520W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Includes: | Background Noise Monitor, Chip Disable, Dial Tone Detection, MUTE |
| Function: | Voice-Switched Speakerphone |
| Detailed Description: | Telecom IC Voice-Switched Speakerphone 28-SO |
| Current - Supply: | 5.5mA |
| Base Part Number: | U4082B |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U4082B-MFLG, use the request quote form to request U4082B-MFLG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U4082B-MFLG.The price and lead time for U4082B-MFLG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U4082B-MFLG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

