TZB4P300BA10R00
Murata Electronics
TZB4P300BA10R00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TZB4P300BA10R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TZB4P300BA10R00
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 473 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Size / Dimension:0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Series:TZB4
Q @ Freq:300 @ 1MHz
Packaging:Cut Tape (CT)
Other Names:490-1977-1
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)
Features:General Purpose
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:6.5 ~ 30pF Trimmer Capacitor 100V Top Surface Mount
Capacitance Range:6.5 ~ 30pF