TZB4P400BA10R00
Murata Electronics
TZB4P400BA10R00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TZB4P400BA10R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TZB4P400BA10R00
Manufacturer Murata
Description Cap Trimmer Ceramic 8.5/40pF 100VDC N1200±500 ppm/C 0% to 50% Top Adj 85C T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 42085 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Size / Dimension:0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Series:TZB4
Q @ Freq:300 @ 1MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:490-1979-2
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)
Features:General Purpose
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:8.5 ~ 40pF Trimmer Capacitor 100V Top Surface Mount
Capacitance Range:8.5 ~ 40pF