TXETALSANF-26.000000
Taitien
TXETALSANF-26.000000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXETALSANF-26.000000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TXETALSANF-26.000000
Manufacturer Taitien
Description OSC TCXO 26.0000MHZ CLP SW SMD
Data sheet
Voltage - Supply:2.8 V ~ 3.3 V
Type:TCXO
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output:Clipped Sine Wave
Other Names:1664-1264-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:-
Frequency Stability:±500ppb
Frequency:26MHz
Detailed Description:26MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8 V ~ 3.3 V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):2mA