TXETALSANF-10.000000
Taitien
TXETALSANF-10.000000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXETALSANF-10.000000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TXETALSANF-10.000000
Manufacturer Taitien
Description OSC TCXO 10.0000MHZ CLP SW SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 500 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.8 V ~ 3.3 V
Type:TCXO
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:TX
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:Clipped Sine Wave
Other Names:1664-1262-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:-
Frequency Stability:±500ppb
Frequency:10MHz
Detailed Description:10MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8 V ~ 3.3 V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):2mA