TXB0304RSVR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXB0304RSVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TXB0304RSVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TXB0304RSVR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 4-bit Bidirectional Auto-direction Sensing Translator with Fully Symmetric 0.9V to 3.6V Range 16-UQFN -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.588 | $0.53 | $0.478 | $0.468 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 0.9V ~ 3.6V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 0.9V ~ 3.6V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 16-UQFN (2.6x1.8) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-UFQFN |
| Output Type: | Tri-State, Non-Inverted |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | 296-29681-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | Auto-Direction Sensing |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 100Mbps 16-UQFN (2.6x1.8) |
| Data Rate: | 100Mbps |
| Channels per Circuit: | 4 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Base Part Number: | TXB0304 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TXB0304RSVR, use the request quote form to request TXB0304RSVR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TXB0304RSVR.The price and lead time for TXB0304RSVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TXB0304RSVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

