TVB360RSC-L
Hamlin / Littelfuse
TVB360RSC-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB360RSC-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB360RSC-L
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR 360V 400A SMB
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:360V
Voltage - Breakover:460V
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:50pF