TVB300SC-L
AMP Connectors / TE Connectivity
TVB300SC-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB300SC-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB300SC-L
Manufacturer TE Connectivity
Description SMD Thyristors SiBar Thyristor 300V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 3479 pcs
Reference Price
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:300V
Voltage - Breakover:400V
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:891972-000
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:98pF