TVB170SC-L
Hamlin / Littelfuse
TVB170SC-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB170SC-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB170SC-L
Manufacturer Littelfuse
Description THYRISTOR 170V 400A DO214AA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5026 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:170V
Voltage - Breakover:265V
Series:SiBar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:F01905-000
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:125pF