TRJB685M025RRJ
AVX Corporation
TRJB685M025RRJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TRJB685M025RRJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TRJB685M025RRJ
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 6.8UF 20% 25V SMD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:TRJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric), 1210
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.5 Ohm
Detailed Description:6.8µF Molded Tantalum Capacitors 25V 1411 (3528 Metric), 1210 1.5 Ohm
Capacitance:6.8µF