TRJC106K035S0600
AVX Corporation
TRJC106K035S0600
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TRJC106K035S0600 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TRJC106K035S0600
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 10UF 10% 35V 2312
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:TRJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):600 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:10µF Molded Tantalum Capacitors 35V 2312 (6032 Metric) 600 mOhm @ 100kHz
Capacitance:10µF