TRJB475K035RRJ
AVX Corporation
TRJB475K035RRJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TRJB475K035RRJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TRJB475K035RRJ
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 4.7UF 10% 35V SMD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:TRJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric), 1210
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):2.2 Ohm
Detailed Description:4.7µF Molded Tantalum Capacitors 35V 1411 (3528 Metric), 1210 2.2 Ohm
Capacitance:4.7µF